راه‌اندازی هوشمند و بهینه آسیاب

راه‌اندازی هوشمند و بهینه آسیاب

آسیاب‌ها از بزرگترین بارهای صنعتی هستند که به دلیل نیاز به جریان راه‌اندازی بالا می‌توانند در پایداری شبکه برق اختلال ایجاد کرده و ایجاد افت ولتاژ شدید نمایند. چرا که جریان هجومی بالا و ضریب توان کم استرس‌های شدیدی را به شبکه تحمیل کرده و ایمنی سایر بارهای متصل به شبکه را تهدید می‌کند. این مورد در خصوص تنش‌های مکانیکی وارده بر بار نیز صادق است.

راه‌حل موجود در این راستا راه‌اندازی بار با جریان راه‌اندازی محدود است که با به کارگیری درایوهای سرعت متغیر میسر می‌شود. درایوها با ایجاد یک شیب نرم به سمت بالا گشتاور راه‌اندازی بالایی را برای جریان کشیده شده ارائه می‌دهند. جریان راه‌اندازی کم و گشتاور راه‌اندازی زیاد، منجر به راه‌اندازی نرم آسیاب حتی در بار کامل می‌گردد.
یک ویژگی مفید این درایوها که به خصوص برای شبکه‌های ضعیف حائز اهمیت است، Regenerative بودن آنهاست. این درایوها قادرند با کاهش سرعت و گشتاور، تحت ولتاژ کاهش‌یافته عمل نموده و تا جای ممکن در مدار باقی بمانند. در چنین شرایطی موتور بصورت ژنراتوری عمل کرده و به شبکه توان تزریق می‌کند. با تنظیم مجدد ولتاژ، درایو دوباره در مد کنترل سرعت قرار می‌گیرد.

راه‌اندازی هوشمند و بهینه اینچینگ

اینچینگ، عملیاتی رایج در تعمیرات آسیاب با مزیت چرخش آسیاب با سرعت بسیار کم برای اهداف تعمیر و نگهداری -مانند بازرسی بصری بلبرینگ‌ها یا موقعیت‌یابی دستی برای تغییرات خطی- است. آسیاب‌هایی که از موتورهای سرعت ثابت برای سیستم راه‌اندازی اصلی استفاده میکنند برای انجام اینچینگ به موتور کمکی با گیربکس احتیاج دارند. با این وجود، سیستم‌های درایو آسیاب ABB می‌توانند گشتاور بالایی را در سرعت‌های پایین ایجاد کنند و بنابراین اینچینگ با درایو اصلی میسر است.

هیچ صنعت مرتبطی یافت نشد.
هیچ شرکت مرتبطی یافت نشد.
هیچ پروژه‌ای یافت نشد.