راه‌اندازی هوشمند و کنترل بهینه کمپرسور

راه‌اندازی هوشمند و کنترل بهینه کمپرسور

در گذشته، کمپرسورها به وسیله توربین گازی و به طور مکانیکی راه‌اندازی می‌شدند، اما کمپرسورهای راه‌اندازی ‌شده توسط سیستم الکتریکی در بسیاری موارد برتر هستند.

در دنیای سریع و پیچیده امروزی، این کمپرسورها به بسیاری از چالش‌هایی که کاربران با راه‌اندازهای کمپرسورهای قدیمی روبرو بودند، پایان داده است. از جمله مزایای استفاده از درایوهای فرکانس متغیر:

  • تنظیم سرعت موتور مطابق با الزامات بار و در نتیجه صرفه‌جویی در مصرف انرژی و هزینه در مقایسه با راه‌اندازی بدون درایو.
  • امکان تنظیم سرعت دقیق موتور، مکان دقیق توقف و مقدار خاص گشتاور با توجه به نیازهای بار.
  • جریان راه‌اندازی مورد نیاز در کمپرسور میتواند تا 10 برابر جریان بار کامل باشد که باعث گرمای زیاد موتور و فشار مکانیکی بالا به موتور و کاهش طول عمر آن می‌شود. درایوهای سرعت متغیر از طریق جریان راه‌اندازی کنترل شده و افزایش دور تدریجی موتور، این چالش را مرتفع می‌کند.
  • امکان حذف اجزای درایو مکانیکی گرانقیمت مانند گیربکس‌ها و در نتیجه کاهش هزینه‌های تعمیر و فضای نگهداری.
  • راه‌اندازی کمپرسور با درایو سرعت متغیر نه تنها هیچ گاز گلخانه‌ای تولید نمی‌کند، بلکه در مقایسه با توربین‌های گازی آلودگی صوتی کمتری ایجاد کرده و سیستم درایو را به یک راه‌انداز ایده‌آل در محیط‌های خاص تبدیل می‌کند.
  • درایوهای فرکانس متغیر ABB با کنترل گشتاور مستقیم (DTC) به سرعت به اختلاف فشار تخلیه واکنش نشان می‌دهند، کنترل گشتاور مورد نیاز را از تقاضای گشتاور بالا در هنگام راه‌اندازی گرفته تا استفاده مداوم، برای ثابت نگه داشتن فشار اعمال می‌کنند.
هیچ صنعت مرتبطی یافت نشد.
هیچ شرکت مرتبطی یافت نشد.
هیچ پروژه‌ای یافت نشد.