سیستم‌های میترینگ و اندازه‌گیری دقیق دبی سیالات برای انتقال و خرید و فروش

سیستم‌های میترینگ و اندازه‌گیری دقیق دبی سیالات برای انتقال و خرید و فروش

سیستم اندازه‌گیری گاز (CTM) به عنوان یک انتقال کاستودی تعریف می‌شود که در آن سیال یا گاز برای فروش از یک طرف به طرف دیگر اندازه‌گیری می‌شود. در حین انتقال کاستودی، دقت هم برای شرکت تحویل‌دهنده مواد و هم برای گیرنده نهایی هنگام انتقال یک ماده از اهمیت زیادی برخوردار است.

CTM به عنوان سیستم اندازه‌گیری تعریف می‌شود که برای برآوردن الزامات برای اندازه‌گیری انتقال کاستودی طراحی، نصب و راه‌اندازی شده است.
انتقال کاستودی به یک سیستم اندازه‌گیری کامل نیاز دارد که برای اندازه‌گیری کاربرد گاز محصول طراحی و مهندسی شده است، نه فقط کنتورهای جریان.

سیستم اندازه‌گیری گاز

اسکید اندازه‌گیری انتقال کاستودی یک سیستم لوله‌کشی یکپارچه است که بر روی یک استراکچر پشتیبانی می‌شود. این دستگاه تمام ابزارهای اندازه‌گیری اولیه از جمله جریان سنج های اولتراسونیک، فرستنده‌های فشار، فرستنده‌های دما را در خود جای می‌دهد. با در نظر گرفتن الزامات عملکردی، پروفیل جریان، لوله کشی و طراحی سازه، ساخت و آزمایش مطابق با مشخصات پروژه و کدها و استانداردها قابل اجرا است.
آنالایزرها تجزیه و تحلیل اجزای گاز را انجام می‌دهند و ورودی را برای رایانه‌های جریان برای محاسبه انرژی فراهم می‌کنند. محفظه آنالایزر به گونه‌ای طراحی شده است که در منطقه خطرناک Zonal Gr-HB T3 با واحدهای HVAC، حسگرهای آتش و گاز با PLC ایمنی در داخل محفظه قرار داده شده است. پروب‌های نمونه (نصب شده بر روی اسکید اندازه‌گیری) و سیستم کنترل نمونه آنالیزور برای اطمینان از نمونه‌های نماینده ارائه شده است.
کابینت‌های اندازه‌گیری در اتاق کنترل در یک منطقه امن قرار دارند. این پنل رایانه‌های جریان، رایانه‌های ایستگاه، کنترل‌کننده‌های GC، PLC، HMI و سوئیچ‌های اترنت با رابط DCS را در خود جای داده است. تمام محاسبات جریان و انرژی توسط رایانه‌های جریان انجام می‌شود که داده‌های سیگنال‌های مختلف را از اسکیدها و خانه آنالیزور جمع‌آوری می‌کند. کامپیوترهای ایستگاه مقادیر ایستگاه را جمع‌آوری کرده و گزارش تولید می‌کنند.
اجزای یک سیستم اندازه گیری گاز که CTM نیز نامیده می شود، معمولاً عبارتند از:

  • فلومتر اولتراسونیک
  • کروماتوگرافی گازی
  • جریان کامپیوترها
  • اجرای چند متری
  • پشتیبانی از اتوماسیون
  • آنالایزرها، رطوبت، نقطه شبنم، CO2، H2S
  • ترانسمیترهای فشار و دما
هیچ صنعت مرتبطی یافت نشد.
هیچ شرکت مرتبطی یافت نشد.
هیچ پروژه‌ای یافت نشد.