آب و فاضلاب

آب و فاضلاب

صنعت آب و تصفیه آب یکی از صنایع حیاتی است که در تأمین آب آشامیدنی، آب مصرفی صنعتی، آب کشاورزی و محیط زیست نقش بسیار مهمی دارد. با افزایش جمعیت و توسعه صنایع، نیاز به آب پاک و تصفیه‌شده بیش از پیش اهمیت یافته است. اما صنعت تصفیه آب با چالش‌هایی مواجه است که نیازمند راهکارهای متناسب و نوآورانه است.

یکی از چالش‌های صنعت تصفیه آب، بهره‌وری و بهینه‌سازی فرآیندهای تصفیه آب است. به منظور تأمین آب با کیفیت و افزایش بازدهی، فرآیندهای تصفیه آب باید بهبود یابند و بهینه شوند. استفاده از فناوری‌های نوین، مانیتورینگ و کنترل هوشمند، بهینه‌سازی مصرف انرژی و افزایش بازدهی، از جمله راهکارهایی هستند که می‌توانند به بهبود بهره‌وری فرآیندهای تصفیه آب کمک کنند.
گروه صنعتی پارس‌جهد قابلیت ارائه راهکارهای گوناگون در صنایع آب و تصفیه آب را داراست. با داشتن بیش از ۲۶ سال تجربه در تولید تجهیزات ابزار دقیق، گروه پارس جهد امکان ارائه انواع تجهیزات ابزار دقیق نظیر تجهیزات اندازه‌گیری دما، فشار، جریان و سطح را دارد که در صنعت آب و تصفیه آب کاربردهای گوناگونی دارند و نصب آنها در فرآیندها به کنترل هرچه بهتر شرایط واحد تصفیه کمک می‌کند.

تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق:

تجهیزات ابزار دقیق تولیدشده در پارس‌جهد قابلیت استفاده در گستره وسیعی از فرآیندها را دارا می‌باشند. تجهیزاتی نظیر نشانگر دما و فشار، سنسورهای دما، ترموول انواع ترانسمیترهای دما و فشار و جریان، تجهیزات اندازه‌گیری ارتفاع مایع تنها بخشی از این محصولات هستند. فلومترهای ارائه‌شده توسط پارس‌جهد نظیر فلومترهای مغناطیسی، اولتراسونیک و اختلاف فشار، به اندازه‌گیری جریان آب در بخش‌های مختلف واحدهای آب و تصفیه آب کمک می‌کنند.

راهکارهای کنترل و اتوماسیون:

گروه پارس‌جهد با سال‌ها تجربه در بخش اتوماسیون و کنترل، قادر به ارائه راهکارهای مختلف در زمینه‌های متفاوت است. با بهره‌گیری از توان مهندسی و تجربه ی صنعتی، شرکت پارس جهد قادر است راهکارهای اتوماسیون خود را برای بخش‌های مختلف صنعت آب و تصفیه آب اجرایی کند. از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستم‌های ESD /DCS در واحدهای مختلف تصفیه آب
 • نوسازی و بهینه‌سازی سیستم کنترل، ابزار دقیق، پکیج سوخت، سیستم پایش لرزش و حفاظت سرعت توربین‌های گازی و سیستم‌های آنتی‌سرج کمپرسورها، سیستم تحریک ژنراتور و تلمبه‌های نفت
 • سیستم‌های PLC بخش‌های مختلف واحدهای Water Treatment.
 • طراحی، خرید و نصب سیستم‌های HMI.
 • تامین، مهندسی و تجمیع سیستم‌های کنترل و اتوماسیون نظیرSCADA و PLC که امکان مانیتورینگ فرآیندها را فراهم می‌آورند و باعث افزایش بهره‌وری واحدها در کنترل داده‌های فرایندی می‌گردند.
 • خدمات مهندسی و تولید مدارک مهندسی بخش کنترل و ابزار، Logic Diagram و…

راهکارهای برق و درایو:

شرکت پارس‌جهد سال‌ها در زمینه مهندسی سیستم‌های یکپارچه کنترل و قدرت دارای تجربه‌بوده و سیستم‌های ولتاژ پایین و متوسط موتور و درایو برای عملکردهای گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • طراحی و مهندسی سیستم‌های یکپارچه کنترل و قدرت.
 • طراحی و اجرای سیستم‌های جبران‌ساز توان راکتیو STATCOM.
 • طراحی و اجرای سیستم‌های ولتاژ پایین و ولتاژ متوسط موتور و درایو.
 • طراحی، مهندسی، تامین و اجرای کلیدهای پست، رله و حفاظت و VFD-transformer با رعایت ملاحظات هارمونیکی.
 • طراحی، مهندسی، تامین و اجرای مبدل‌های قدرت و اینورترها.
 • سایزینگ، خرید و اجرای موتور، ژنراتور، گیربکس و کوپلینگ‌ها از برندهای معتبر.
 • بازسازی و نوسازی سیستم‌های قدیمی درایوهای الکتریکی و مکانیکی و تعمیرات به‌روز رسانی درایوهای سنگین.
 • اولویت‌دادن به بهینه‌سازی مصرف انرژی در طراحی‌های محوله

تامین و تدارکات پروژه‌ها:

شرکت پارس‌جهد با داشتن شبکه وسیعی از تولیدکنندگان مطرح بین‌المللی، قابلیت تامین و تدارکات پروژه‌های این حوزه را دارا می‌باشد. انواع پکیج‌ها، تجهیزات و راهکارهای واحدهای تصفیه آب قابل ارائه و تامین توسط پارس‌جهد هستند.
شرکت پارس‌جهد همچنین در مهندسی و ارائه تجهیزاتی نظیر پمپ‌ها، تجهیزات پایش سطح درام و همچنین انواع واحدهای فیلتراسیون می‌تواند به انجام پروژه‌های تامین و تدارکات در این زمینه‌ها کمک کند، چرا که سال‌ها تجربه در صنایع گوناگون و دارا بودن تیم بزرگی متشکل از مهندسین، توانایی فنی برای ارائه انواع راهکار و خدمات در این حوزه را فراهم می‌کند:

 • تامین و مهندسی پمپ‌ها که در واحدهای مختلفی در صنایع آب و تصفیه آب کاربرد دارند، نظیر تامین و چرخش آب، فیلتراسیون، و جایجایی فاضلاب. این پمپ‌ها در انواع مختلف سانتریفیوژی، جایجایی مثبت و سابمرسیبل قابل تهیه هستند.
 • پکیج‌های مربوط به فیلتراسیون، که از اجزای اصلی سیستم‌های تصفیه آب هستند، انواع گوناگون سیستم‌های فیلتراسیون نظیر فیلترهای شنی، فیلترهای کربن فعال و فیلترهای غشایی.
 • تامین انواع ولوها نظیر چک ولو، بال ولو، باترفلای ولو و …
هیچ پروژه‌ای یافت نشد.
هیچ شرکت مرتبطی یافت نشد.
هیچ محصول مرتبطی یافت نشد.
هیچ راهکار مرتبطی یافت نشد.
هیچ سرویس مرتبطی یافت نشد.