تولید برق

تولید برق

صنعت برق و نیروگاه یکی از صنایع حیاتی کشور ماست و نوسازی، اتوماسیون و بازدهی در آن حرف اول را می‌زند. گروه پارس‌جهد با بهره‌گیری از مهندسین و مجرب خود در زمینه‌های فنی و با اتکا به سال‌ها تجربه خود قادر است راهکارها و خدمات متنوعی را به صنعت برق و نیروگاهی ارائه دهد.

تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق:

محصولات تولیدشده پارس‌جهد جهت اندازه‌گیری دما، فشار، سطح، جریان و خوردگی سیالات، امکان اندازه‌گیری شرایط فرآیندی را به فرآیندهای مختلف نیروگاهی می‌دهد. از جمله مهم‌ترین تجهیزات ابزاردقیق تولیدشده در پارس‌جهد برای صنعت برق، تجهیز هیدرا استپ است که برای اندازه‌گیری سطح درام بویلر از آن استفاده می‌شود. این تجهیز با دقت بالا، امکان اندازه‌گیری سطح آب در دمای بالا را فراهم می‌کند. به علاوه سایر تجهیزات سنجش ارتفاع پارس‌جهد مانند سطح‌سنج مغناطیسی و سطح‌سنج Sight Glass از این دست می‌باشند. دماسنج‌ها، انواع سنسورهای دما و ترموول‌ها برای شرایط دما بالا و انواع سنسورهای چند نقطه‌ای نیز از قبیل تجهیزاتی هستند که به اندازه‌گیری پارامترهای سیال در نیروگاه‌ها کمک می‌کنند. پارس‌جهد قادر است تجهیزات اندازه‌گیری را مطابق با موارد خاص طراحی و تولید کند و محصولات خود را مطابق با شرایط فرآیندی مزبور طراحی و تولید نماید.

راهکارهای کنترل و اتوماسیون:

علاوه بر محصولات، می‌توان به توانمندی پارس‌جهد در بخش اتوماسیون اشاره کرد.

 • نوسازی و بهینه‌سازی سیستم کنترل، ابزاردقیق، پکیج سوخت، سیستم پایش لرزش و حفاظت سرعت توربین‌های گازی و سیستم‌های آنتی‌سرج کمپرسورها، سیستم تحریک ژنراتور.
 • سیستم‌های کنترل و BMS بویلرهای نیروگاهی و تولید بخار فرآیند بر اساس استاندارد NFPA85.
 • مهندسی، خرید، اجرا، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های DCS نیروگاه‌های آبی و PMS /PDCS نیروگاه‌ها.
 • عیب‌یابی سیستم‌های کنترل در حال کار.
 • خدمات مهندسی و تولید مدارک مهندسی بخش کنترل و ابزار، Logic Diagram و …

راهکارهای برق و درایو:

بخش برق و درایو پارس‌جهد با بهره‌گیری از متخصصان توانمند خود قادر به مهندسی و طراحی سیستم تهیه تجهیزات، نصب و راه‌اندازی سیستم‌ها و اجرای پروژه‌های نوسازی و بهینه‌سازی در واحدهای گوناگون برق و نیروگاهی می‌باشد. برخی از فعالیت‌های قابل ارائه به شرح زیر می‌باشد:‌

 • طراحی و مهندسی سیستم‌های یکپارچه کنترل و قدرت.
 • طراحی و اجرای سیستم‌های جبران‌ساز توان راکتیو STATCOM.
 • طراحی و اجرای سیستم‌های ولتاژ پایین و ولتاژ متوسط موتور و درایو.
 • طراحی، مهندسی، تامین و اجرای کلیدهای پست، رله و حفاظت و VFD-Transformer با رعایت ملاحظات هارمونیکی.
 • طراحی، مهندسی، تامین و اجرای مبدل‌های قدرت و اینورترها.
 • سایزینگ، خرید و اجرای موتور، ژنراتور، گیربکس و کوپلینگ‌ها از برندهای معتبری نظیر زیمنس و فلندر
 • بازسازی و نوسازی سیستم‌های قدیمی درایو های الکتریکی و مکانیکی و تعمیرات به‌روز رسانی درایوهای سنگین.
 • اولویت دادن به بهینه‌سازی مصرف انرژی در طراحی‌های محوله.

بهبود کیفیت هوا:

ارائه راهکارهای کنترل آلاینده‌های هوا و انتشار گازهای آلاینده در فرآیندهای نیروگاهی اهمیت بسزایی دارد. گروه پارس‌جهد با سال‌ها تخصص در زمینه‌ی آنالایزرها و سیستم‌های پایش گاز دودکش یا FGMS توانایی مهندسی و راه‌اندازی این سیستم‌ها را در واحدهای برق داراست. سیستم‌های FGMS و CEMS و آنالیز گازهای خروجی از کوره‌ها یا محفظه‌های احتراق، به بهبود کیفیت عملکرد واحد، و نیز کنترل گازهای خروجی کمک شایانی می‌کنند و باعث سازگاری واحد با محیط زیست می‌شوند.

تامین و تدارکات پروژه ها:

گروه پارس‌جهد به دلیل سال‌ها تجربه در همکاری با شرکت‌های برتر بین المللی، قابلیت ارائه تجهیزات و تامین آنها را از تولیدکنندگان خارجی دارا می‌باشد. این شرکت با داشتن مجموعه شرکت‌های خود در نقاط مختلف جهان، قادر به تامین کالاهای پیچیده و مختلف در زمینه‌های مورد نیاز صنعت برق و نیروگاه می‌باشد. مواردی نظیر تامین پکیج‌های فرآیندی، تجهیزات و ماشین آلات دوار، ابزار دقیق و F&G، قطعات یدکی و مصرفی، ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی، سیستم‌های کنترل و PLC از جمله حیطه‌های فعالیت گروه صنعتی پارس‌جهد می‎باشد.

هیچ پروژه‌ای یافت نشد.
هیچ شرکت مرتبطی یافت نشد.
هیچ محصول مرتبطی یافت نشد.
هیچ راهکار مرتبطی یافت نشد.
هیچ سرویس مرتبطی یافت نشد.