فولاد

فولاد

صنعت فولاد یکی از صنایع بزرگ و اساسی کشور است که حیات بسیاری از صنایع به آن وابسته است. با توجه به رشد صنعتی، تقاضا برای فولاد روز به روز در حال افزایش است. اما صنعت فولاد نیز مانند بسیاری صنایع دیگر در مواجهه با چالش‌های محیط زیستی و تکنولوژیک قرار دارد که نیازمند راهکارهای نوآورانه و پایدار است.

یکی از چالش‌های اساسی محیط زیستی در صنعت فولاد، آلودگی هوا و گازهای گلخانه‌ای است. عملیات تولید فولاد، با انتشار اکسیدهای گوناگون و ذرات معلق، به آلودگی هوا و تغییرات اقلیمی کمک می‌کند. بنابراین، اجرای فناوری‌های پاکسازی دودهای صنعتی و بهینه‌سازی فرآیندها جهت کاهش آلودگی محیط زیستی امری ضروری است.

در عین حال، چالش‌های تکنولوژیک نیز در صنعت فولاد وجود دارد، واحد های صنعتی فولاد می‌بایست از تکنولوژی‌های پیشرفته برای بهبود عملکرد و کاهش هزینه‌ها استفاده کنند. مواردی نظیر استفاده از فرآیندهای نوین تولید، تجهیزات و ماشین‌آلات، و استفاده بهینه از منابع انرژی از این دست می‌باشند. توسعه و به‌کارگیری تکنولوژی‌های مدرن می‌تواند عملکرد صنعت فولاد را بهبود بخشیده و منجر به کاهش هزینه‌ها و افزایش رقابت‌پذیری گردد.

پارس‌جهد با تجربه و تخصص خود در زمینه خدمات مهندسی و تأمین تجهیزات، قادر است به مشتریان خود در صنعت فولاد خدمات گسترده‌ای ارائه دهد. برخی از این خدمات عبارتند از:

تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار دقیق:

محصولات تولید شده در پارس‌جهد جهت اندازه‌گیری دما، فشار، سطح، جریان و خوردگی سیالات امکان اندازه‌گیری و کنترل شرایط فرآیندی را به فرآیندهای مختلف واحدهای آهن و فولاد می‌دهد. از جمله مهم‌ترین تجهیزات ابزاردقیق تولید شده در پارس جهد برای صنعت فولاد، تجهیزات اندازه‌گیری دما نظیر دماسنج‌ها، انواع سنسورهای دما و ترموول‌ها برای شرایط دما بالا، انواع سنسورهای چند نقطه‌ای وSkin-Pad هستند که برای اندازه‌گیری دما در انواع کوره‌ها، واحدهای گندله‌سازی و واحدهای ریخته‌گری به کار می‌آیند. به علاوه سایر تجهیزات اندازه‌گیری جریان پارس‌جهد مانند انواع فلومترها و فلوالمنت‌ها که امکان اندازه‌گیری جریان ورودی و خروجی از کوره‌ها را فراهم می‌آورند، فشارسنج‌ها و ترانسمیترهای فشار و تجهیزات اندازه‌گیری سطح مایع از قبیل تجهیزاتی هستند که به اندازه‌گیری پارامترهای سیال در واحدهایی مانند احیای آهن کمک می‌کنند. پارس‌جهد قادر است تجهیزات اندازه‌گیری را مطابق با موارد خاص استفاده مطابق با فرآیند نهایی طراحی و تولید کند.

اتوماسیون و بهینه‌سازی فرآیندها:

ارائه راهکارهای اتوماسیون جهت بهبود بهره‌‌وری و کاهش مصرف انرژی در فرآیندهای فولاد، از جمله بهینه‌سازی سیستم‌های حرارتی و سیستم‌های انتقال مواد از دیگر عرصه‌های خدمات پارس‌جهد در این صنعت است. توانمندی پارس‌جهد در بخش برق و درایو این شرکت با اتکا به متخصصان مجرب خود محقق می‌شود. تیم پارس‌جهد قادر به مهندسی و طراحی سیستم تهیه تجهیزات، نصب و راه‌اندازی سیستم‌ها و اجرای پروژه‌های نوسازی و بهینه‌سازی در واحدهای گوناگون آهن و فولاد می‌باشد. برخی از فعالیت‌های قابل ارائه به شرح زیر می‌باشد:‌

 • طراحی و مهندسی سیستم‌های یکپارچه کنترل و قدرت
 • طراحی و اجرای سیستم‌های جبران‌ساز توان راکتیو STATCOM
 • طراحی و اجرای سیستم‌های ولتاژ پایین و ولتاژ متوسط موتور و درایو
 • طراحی، مهندسی، تامین و اجرای کلیدهای پست، رله و حفاظت و VFD-transformer با رعایت ملاحظات هارمونیکی
 • طراحی، مهندسی، تامین و اجرای مبدل های قدرت و اینورتر ها
 • سایزینگ، خرید و اجرای موتور، ژنراتور، گیربکس و کوپلینگ‌ها از برندهای ABB، زیمنس و فلندر
 • بازسازی و نوسازی سیستم‌های قدیمی درایوهای الکتریکی و مکانیکی و تعمیرات به‌روز رسانی درایوهای سنگین
 • اولویت دادن به بهینه‌سازی مصرف انرژی در طراحی‌های محوله
 • نوسازی و بهینه‌سازی سیستم کنترل، ابزاردقیق، پکیج سوخت، سیستم پایش لرزش و حفاظت سرعت توربین‌های گازی و سیستم‌های آنتی‌سرج کمپرسورها
 • مهندسی، خرید، اجرا، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های DCS و ESD واحدهای فرآوری، استخراج و جداسازی
 • عیب‌یابی سیستم‌های کنترل در حال کار
 • خدمات مهندسی و تولید مدارک مهندسی بخش کنترل و ابزار، Logic Diagram و …

بهبود کیفیت هوا:

ارائه راهکارهای کنترل آلاینده‌های هوا و انتشار گازهای آلاینده در فرآیندهای تولید فلز و فولاد اهمیت به‌سزایی دارد. گروه پارس‌جهد با سال‌ها تخصص در زمینه‌ی آنالایزرها و سیستم‌های پایش گاز دودکش یا FGMS توانایی مهندسی و راه‌اندازی این سیستم‌ها را در واحدهای فولاد و فلز داراست. سیستم‌های FGMS یا CEMS با آنالیز گازهای خروجی از کوره‌ها یا محفظه‌های احتراق، به بهبود کیفیت عملکرد کوره، و نیز کنترل گازهای خروجی کمک شایانی می‌کنند و باعث سازگاری واحد صنعتی با محیط زیست می‌شوند.

مدیریت آب

طراحی و اجرای سیستم‌های تصفیه پساب و مدیریت بهینه منابع آب در صنعت فولاد نقش به‌سزایی دارد. پارس‌جهد با تامین تجهیزات و قطعات از تولیدکنندگان مطرح بین‌المللی، می‌تواند پاسخگوی نیاز واحدها و کارخانجات فولاد در این بخش باشد.

تامین و تدارکات پروژه‌ها:

پارس‌جهد به عنوان شرکتی با تجربه و برخوردار از ارتباطات بین‌المللی، قادر است در تأمین تجهیزات صنعت فولاد به مشتریان خود کمک کند. از جمله تجهیزاتی که می‌تواند تأمین کند، ماشین‌آلات تولید فولاد، تجهیزات، قطعات یدکی و سیستم‌های اتوماسیون صنعتی از برندهای معتبر بین‌المللی می‌باشد.

مشاوره فنی و مهندسی:

تیم متخصص پارس‌جهد قادر است به مشتریان خود در زمینه فرآیندهای تولید فولاد، بهینه‌سازی عملکرد و اتوماسیون فرآیند ها مشاوره دهد.

هیچ پروژه‌ای یافت نشد.
هیچ شرکت مرتبطی یافت نشد.
هیچ محصول مرتبطی یافت نشد.
هیچ راهکار مرتبطی یافت نشد.
هیچ سرویس مرتبطی یافت نشد.